www.newu.pl Witamy w świecie piękna

Nici liftingujące powikłania

Nici liftingujące powikłania – nasze pacjentki nie raz googlowały tę frazę, dlatego ten artykuł jest specjalnie dla nich! Przeczytajcie o naszych doświadczeniach związanych z tym tematem. Organizując szkolenia dla lekarzy mamy częsty kontakt z pacjentkami i specjalistami, wykonującymi implantację. Nici liftingujące stanowią rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej pacjentów. To dobra alternatywa dla botoksu i kwasu hialuronowego. Przy okazji zabiegu pojawia się jednak pytanie: czy to bezpieczne? Przeczytajcie artykuł powstały w oparciu o nasze doświadczenia – kontakt z pacjentkami i współpracę ze specjalistami, wykonującymi zabiegi z użyciem nici.

Nici liftingujace

Nici liftigujące są bezpieczne?

To jedno z najczęstszych pytań, na które odpowiadamy w naszej pracy.  Nici NewU Thread Series, które polecamy, to bezpieczny wyrób medyczny klasy III, spełniający najwyższe wymogi jakości i bezpieczeństwa. Włókno użyte w niciach NewU dotychczas stosowane było w kardiochirurgii i podlega przestrzeganiu tamtejszych restrykcyjnych procedur produkcji.

Posiadają oznaczenie CE (Conformité Européenne) dopuszczające ich stosowanie na terenie Unii Europejskiej oraz certyfikat bezpieczeństwa wydany przez KFDA (Korean Food & Drug Administration, które zajmowało się wyznaczaniem standardów w dziedzinie żywności, leków i kosmetyków – teraz jego funkcje przejęło Ministerstwo Bezpieczeństwa Żywności i Leków). Wysoką jakość i bezpieczeństwo nici potwierdzają również zadowolone z zabiegów pacjentki oraz specjaliści stosujący je w swojej pracy.

Certyfikaty to jednak nie wszystko – nasza firma szkoli lekarzy do wykonywania zabiegów z użyciem nici. W sytuacji, gdy przeprowadza go osoba bez specjalistycznej wiedzy czy z pominięciem istotnych procedur, możemy mieć do czynienia z groźnymi dla zdrowia powikłaniami, między innymi z migracjami nici oraz uszkodzeniem nerwów.

Nici liftingujące – przeciwskazania

Aby uniknąć ewentualnych powikłań, przed zabiegiem należy upewnić się, czy nie istnieją przeciwwskazania do przeprowadzania implantacji. Wśród przeciwwskazań znajdują się między innymi:

  • ciąża;
  • karmienie piersią;
  • radioterapia;
  • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi;
  • chemioterapia.

Zgłoś się jako pacjentka

Nici liftingujące powikłania

Implantacja nici liftingujących to zabieg bezpieczny, który przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. W niektórych przypadkach mogą się jednak pojawić powikłania – aby ich uniknąć ważny jest rzetelny wywiad lekarza, dlatego podejdź do niego poważnie. Powikłaniami po zabiegu mogą być:

  • zaczerwienienie;
  • zapalenie tkanek miękkich;
  • obrzęk;
  • siniaki;
  • krwiaki.

Podsumowanie

Nici liftingujące są bezpieczne dla zdrowia pacjenta. Ważne jednak, aby zabieg wykonywany był przez lekarza, z zachowaniem procedur i w odpowiednich warunkach, wtedy ryzyko powikłań będzie minimalne. Zabieg nie może być przeprowadzony, jeśli występują ku temu przeciwwskazania. Pamiętaj, aby decyzję o każdym zabiegu – a więc także tym z zakresu medycyny estetycznej, zawsze podejmować świadomie i w porozumieniu z lekarzem, który ma go wykonać.

 

Udostępnij: