www.newu.pl Witamy w świecie piękna

Radiofrekwencja mikroigłowa Loktal

Radiofrekwencja mikroigłowa wykonywana urządzeniem Loktal, to przełom w podejściu do rewitalizacji i odmładzania twarzy oraz ciała. Przeczytajcie, na czym polega zabieg oraz czym różni się radiofrekwencja Loktala od technologii lasera i innych, podobnie działających urządzeń.

Radiofrekwencja mikroigłowa loktal

Zjawisko radiofrekwencji

Od lat jest wykorzystywane w medycynie, ginekologii oraz w nieinwazyjnych zabiegach, takich jak usuwanie rozstępów czy odmładzających – i to na nich się dzisiaj skupimy. Radiofrekwencja to promieniowanie bazujące na częstotliwości fal radiowych. Są one wytwarzane przez prąd zmienny i w urządzeniu medycznym Loktal, na którym pracujemy, mają częstotliwość 4 mHz.

Jak fale radiowe działają na skórę?

Skoncentrowane fale radiowe podgrzewają tkanki, wywołując w nich efekt termiczny. W wyniku tego pobudzona zostaje przebudowa kolagenu. Żeby efekty zabiegu były satysfakcjonujące, urządzenie musi dotrzeć do skóry właściwej – i tu w przypadku wielu urządzeń pojawia się problem. Jaki?

Co z poparzeniami?

W radiofrekwencji mikroigłowej z wykorzystaniem Loktala nie dochodzi do poparzeń. W następnym akapicie przeczytacie, jak działa to urządzenie. Czemu w przypadku innych, podobnych technologicznie urządzeń mogą wystąpić poparzenia skóry? Wynika to z ich budowy i działania – zazwyczaj ich igły nie są izolowane – oznacza to, że ciepło przekazywane jest na całej długości igieł. I kiedy są ona wprowadzane wgłąb skóry, uszkadzają (palą) warstwy skóry położone płycej. Stąd widoczne oparzenia po zabiegach. Czasem też moc urządzeń jest zbyt mocna w przypadku konkretnego pacjenta. Niestety bywa też tak, że osoby wykonujące zabieg nie są odpowiednio przeszkolone z obsługi urządzeń. W Internecie znajdziecie wiele głosów – w tym lekarzy, którzy wskazują na nadużywanie lasera (czy podobnych urządzeń) i zbyt duże moce, które prowadzą np. do trwałych śladów po oparzeniach.

Jak działa Loktal?

Loktal jest urządzeniem medycznym, które służy m.in. do nagrzewania głębszych warstw skóry. Moc pola RF jest regulowana i można ją dostosować do indywidualnych wskazań terapeutycznych. Loktal jest wyposażony w specjalną elektrodę fraxx, która podczas zabiegu przykładana jest do skóry, a mikroigiełki błyskawicznie wprowadzane są w jej głąb. Dopiero kiedy znajdą się na docelowej głębokości, emitują impuls fali elektromagnetycznej, która silnie – ale bardzo krótko – nagrzewa tkanki wokół wierzchołka ostrza igieł. Później igły są wycofywane. Radiofrekwencja mikroigłowa Loktalem jest precyzyjna, a moc urządzenia dostosowana jest przez lekarza wykonującego zabieg. Podsumowując: igły w Loktalu przekłuwają skórę, ale nie powodują jej uszkodzeń termicznych czy poparzeń.

Przewodnik po zabiegach NewU

Czemu skóra po zabiegu radiofrekwencji jest napięta?

Dzieje się tak dlatego, że punktowe przegrzanie tkanek wywołane radiofrekwencją mikroigłową Loktal skraca włókna kolagenowe. To dobry znak, bo zapowiada procesy regeneracji skóry właściwej. Skóra jest też zaczerwieniona (to również dobry znak!), bo ciepło zwiększa krążenie. To z kolei zwiększa metabolizm w tkankach, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona.

Radiofrekwencja mikroigłowa Loktalem efekty

Radiofrekwencja mikroigłowa Loktal – efekty

Loktal stymuluje fibroplastry do produkcji kolagenu, dzięki temu, że aktywuje białka HSP (ang. Heat Shock Proteins), tzw. „białka szoku cieplnego”. Zaczerwienie po zabiegu mija po kilku-czasem kilkunastu godzinach po zabiegu. Pojawiają się również mikrostrupki, których nie należy zdrapywać. Po kilku dniach znikają same. Efekty pogłębiają się przez kolejne tygodnie, bo tyle trwać będzie proces regeneracji skóry. Pacjenci lubią ten zabieg – jest nieinwazyjny, komfortowy (bo nie boli) i bardzo szybko pojawiają się efekty. Macie pytania? Odsyłamy do FAQ na stronie loktal.pl

 

Udostępnij: