www.newu.pl Witamy w świecie piękna

Czy pochwa się starzeje?

Czy pochwa się starzeje? To pytanie mogłaby zadać mała dziewczynka, tymczasem nawet ta duża miałaby problem, żeby na nie odpowiedzieć. Przeczytajcie o zabiegu rewitalizacji pochwy – kto może z niego skorzystać, czy jest bolesny i jakie są jego efekty?

Czy pochwa się starzeje?

Starzenie się pochwy

Proces starzenia się zarezerwowaliśmy w przestrzeni publicznej dla skóry. Mówimy dużo o zmarszczkach, potrzebie dostarczania kwasu hialuronowego, zanikającym kolagenie – tymczasem proces starzenia się dotyczy również naszej pochwy. I przebiega bardzo podobnie, bo uszkodzony kolagen prowadzi do wiotczenia warg sromowych oraz mniejszej elastyczności i nawilżenia okolic intymnych. To nie tylko problemy natury estetycznej, ale także zdrowotnej i psychicznej, o czym przekonuje się wiele kobiet. Zdrowotnej, bo pojawia się ból (np. przy współżyciu) czy infekcje intymne. Psychicznej, bo ma to wpływ na obniżenie naszego poczucia atrakcyjności. No więc czy pochwa się starzeje? Tak!

Dla kogo rewitalizacja pochwy?

Zabieg rewitalizacji pochwy skierowany jest do kobiet, które z racji wieku / przebytych chorób / chemioterapii / leczenia hormonalnego / menopauzy zauważyły mniejsze nawilżenie pochwy, zmniejszone zadowolenie z seksu, nawracające infekcje. W tym przypadku lekarz opiera się na opinii pacjentki, na jej subiektywnych odczuciach. Przed zabiegiem jednak przeprowadzi wywiad i zbada pacjentkę ginekologicznie, omawiając efekt zabiegu, jaki pacjentka chce uzyskać.

Przewodnik po zabiegach

Jak wygląda rewitalizacja pochwy?

Rewitalizacja pochwy jest zabiegiem nieinwazyjnym i polega na stymulowaniu tkanek pochwy za pomocą fal elektromagnetycznych. Polecamy w tym zakresie urządzenie medyczne Loktal, zamiast lasera, ponieważ jest bezpieczne dla pacjentki i pozwala jej na szybki powrót do codziennych aktywności. Loktal działa w technologii radiofrekwencji 4 MHz, jest precyzyjny i nie uszkadza śluzówki pochwy. Loktal wyposażony jest w specjalną elektrodę ginekologiczną, czyli końcówkę Linly. Lekarz wprowadza ją do pochwy i obkurcza każdą z jej ścian. Impulsy elektromagnetyczne powodują podgrzanie tkanek, w których następuje przebudowa włókien kolagenowych. Pacjentka nic nie czuje, zabieg nie jest bolesny, dzięki znieczuleniu specjalnym kremem.

Rewitalizacja pochwy – efekty zabiegu

Pacjentki, które skorzystały z zabiegu mówią, że jest komfortowy, o ile tak możemy nazwać wizytę u ginekologa ;). Po rewitalizacji czujemy wzrost napięcia, pochwa jest jakby ciaśniejsza, lepiej ukrwiona. Zabieg nie ogranicza życia codziennego, możemy normalnie funkcjonować i następnego dnia wrócić do pracy. Ze względu na możliwość pojawienia się infekcji zabrania się korzystania z basenu czy saun przez ok. 1-2 tyg. po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu może pojawić się zwiększona wydzielina.  Jeśli coś Cię zaniepokoi, skonsultuj się z lekarzem, który wykonywał zabieg. Nie bój się pytać – masz prawo do wiedzy, bo dzięki niej właściwie o siebie zadbasz.

 

Udostępnij: