www.newu.pl Witamy w świecie piękna

Usunięcie przepuklin tłuszczowych

Usunięcie przepuklin tłuszczowych, to jeden z elementów naszego szkolenia dla lekarzy z blefaroplastyki. Zabieg chirurgiczny obejmuje usunięcie nadmiaru skóry na powiekach, fragmentu mięśnia okrężnego oka oraz w razie potrzeby usunięcie przepuklin / poduszeczek tłuszczowych.

 

Przepukliny tłuszczowe na powiekach

Przepukliny tłuszczowe zlokalizowane są okołogałkowo. Ich powstawanie wiąże się z wiekiem pacjenta – kiedy mięsień okrężny oka zaczyna gorzej funkcjonować i ulega osłabieniu, wtedy tkanka tłuszczowa okalająca oko może zostać wypchnięta, co prowadzi do powstania przepukliny. Na powiekach wyróżniamy następujące przepukliny:

  • Przyśrodkowe (na powiekach górnych i dolnych)
  • Środkowe (na powiekach dolnych)
  • Pośrednie (na powiekach górnych)
  • Przedrozcięgnowe (na powiekach górnych)
  • Boczne (na powiekach górnych i dolnych)

 

Blefaroplastyka z usunięciem przepuklin

Na wygląd naszych powiek duży wpływ mają czynniki genetyczne, a zaraz po nich te związane z wiekiem i stylem życia. Plastyka powiek odmładza wygląd, ale plastyka plastyce nierówna. Podczas naszych szkoleń uczymy lekarzy, jak usunąć przepukliny tłuszczowe, zlokalizowane w okolicy powiek – nie jest to rutynowo wykonywana procedura podczas blefaroplastyki, jednak w wielu przypadkach konieczna dla uzyskania założonego efektu estetycznego

 

Plastyka powiek  

Z zabiegu blefaroplastyki korzystają najczęściej pacjenci w wieku 40-60 lat, choć zgłaszają się zarówno starsi, jak i młodsi. Skóra na powiekach pacjentów kwalifikujących się do zabiegu, gromadzi się ponad brzegiem rzęsowym powieki i zasłania skórę przedtarczkową. Właśnie to miejsce kobiety podkreślają makijażem, więc kiedy skóra zaczyna ciążyć w tym miejscu, jest wiotka i zaczynają się pojawiać przepukliny tłuszczowe, bardzo trudno pomalować powieki, a pole widzenia ulega ograniczeniu. Blefaroplastyka poprawia wygląd i funkcjonowanie narządku wzroku. Obecnie nie ma zabiegu, dającego lepsze i tak przewidywalne efekty, utrzymujące się nawet kilkanaście lat.

Jesteś lekarzem?
Zapisz się na szkolenie.
Zapisz się
Chcesz zostać pacjentem
podczas szkolenia dla lekarzy?
Wypełnij formularz