www.newu.pl Witamy w świecie piękna

Dla Pacjentek

MEDYCYNA ESTETYCZNA
//newu.pl/wp-content/uploads/2021/07/Przewodnik-po-zabiegach-NewU1.png

Jak zostać pacjentką podczas szkolenia dla lekarzy?

Każda osoba pełnoletnia, zdrowa i której nie dotyczą przeciwskazania, może zgłosić się do zabiegu.

Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie: 795 693 344, wysłać SMS, skontaktować się z nami przez Messenger na profilu @Ponitcedopiekna lub wypełnić formularz. Skontaktujemy się i poinformujemy o planowanych szkoleniach oraz udzielimy niezbędnych informacji.

Koszt zabiegu:
  • Koszt zabiegu jest niższy od ceny rynkowej.
Przebieg szkolenia:
  • Każda osoba przychodzi na wyznaczoną godzinę zabiegu;
  • Przed zabiegiem odbywa się bezpłatna konsultacja, dotycząca wskazania i rodzaju zabiegu oraz metody jego przeprowadzenia;
  • Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie i dostosowany do potrzeb pacjenta;
  • W trakcie konsultacji pacjent informowany jest o przybliżonym koszcie zabiegu;
  • Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent otrzymuje do podpisania zgodę na zabieg oraz publikację;
  • Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent otrzymuje bezpłatne znieczulenie miejscowe / stomatologiczne;
  • Po zakończeniu zabiegu pacjent otrzymuje wytyczne i zalecenia po zabiegu.
Przeciwwskazania:

Ciąża i karmienie piersią, przerwanie ciągłości naskórka, choroby grzybicze/ wirusowe/ bakteryjne, nieustabilizowana cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, leczenie dermatologiczne, alergie skórne, opryszczka, tendencje do tworzenia się blizn przerostowych, odbyty w niedługim odstępie czasu zabieg chirurgiczny lub krioterapia w obrębie planowanego miejsca zabiegu, liczne znamiona, skóra z teleangiektazją, trądzik oraz uszkodzona skóra.

Nici PDO i P(LA/CL) - co to jest?

Nici cechują się długim doświadczeniem klinicznym (stosowane od lat 90-tych w Japonii), co  zapewnia im bezpieczeństwo stosowania i jakość. Dzielimy je na regenerujące (bez haczyków), wypełniające i liftingujące (haczykowe).

Ze względu na rodzaj materiału wyróżniamy:

Nici P(LA/CL):

  • składają się z [Poly(L-lactide-co-ε-caprolactone)]
  • mają działanie silnie regenerujące.

Nici PDO:

  • składają się z polidioksanonu. Mogą być niebieskie lub białe, niewidoczne pod skórą;
  • to nici przeznaczone do liftingu skóry.

 

Na czym polega rewitalizacja skóry nićmi?

Rewitalizacja skóry przy użyciu nici, to pobudzenie jej regeneracji od wewnątrz. Nici uruchamiają naturalną syntezę włókien kolagenowych, a ich ilość wyraźnie się zwiększa.

Skóra staje się bardziej jędrna i gęsta, ale na efekty trzeba poczekać. Pełne efekty widać po ok. miesiącu po zabiegu.

Dlaczego warto wykonać zabieg z użyciem nici?

  • Zabieg pozwala osiągnąć spektakularne efekty bez użycia skalpela – więc jeśli boisz się operacji plastycznych, będzie idealny dla Ciebie;
  • Efekty są odwracalne — dzięki temu zabiegi korekty kształtu nosa lub brwi pozwalają zobaczyć efekty, zanim zdecydujesz się na trwały zabieg (operację plastyczną);
  • Nici pobudzają skórę do produkcji kolagenu i elastyny;
  • Efekty utrzymują się od kilku miesięcy do dwóch lat, w zależności od rodzaju zastosowanej nici.

Czy zabieg przy użyciu nici jest bezpieczny?

Nici NewU Thread Series  to bezpieczny wyrób medyczny klasy III, spełniający najwyższe wymogi jakości i bezpieczeństwa. Włókno użyte w niciach NewU dotychczas stosowane było w kardiochirurgii i podlega przestrzeganiu tamtejszych restrykcyjnych procedur produkcji.

Nici NewU Thread Series posiadają oznaczenie CE (Conformité Européenne) dopuszczające ich stosowanie na terenie Unii Europejskiej oraz certyfikat bezpieczeństwa wydany przez KFDA (Korean Food & Drug Administration, które zajmowało się wyznaczaniem standardów w dziedzinie żywności, leków i kosmetyków – teraz jego funkcje przejęło Ministerstwo Bezpieczeństwa Żywności i Leków).

Czy zabieg z użyciem nici jest bolesny?

Zabiegi z wykorzystaniem nici wykonujemy z znieczuleniu nasiękowym (jak u stomatologa), tak aby zminimalizować dyskomfort i stres pacjentki. Sam zabieg nie jest bolesny, choć może być niekomfortowy.

Ile trwa zabieg i okres rekonwalescencji po zabiegu z użyciem nici?

Czas trwania zabiegu jest uzależniony od partii skóry, która podlega zabiegowi. Średni czas ich wykonywania to 30–60 min.

Zabieg należy do inwazyjnych, dlatego okres rekonwalescencji trwa do ok. miesiąca. Po zabiegu zalecamy kilka dni wolnego z powodu możliwości wystąpienia opuchlizny — jest to sprawa dość indywidualna. U niektórych pacjentek wystarczy weekend, u innych 6-7 dni.

Przez ok. miesiąc po zabiegu pacjentka powinna stosować się do zaleceń pozabiegowych — ma to ogromny wpływ na powodzenie zabiegu z użyciem nici liftingujących. Nici haczykowe, które są wykorzystywane do tego zabiegu, muszą mieć czas na osadzenie się w tkankach.

Dla kogo wskazany jest zabieg przy użyciu nici?

Zabiegi z wykorzystaniem nici są wskazane zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy chcą poprawić kondycję skóry twarzy, zredukować zmarszczki mimiczne, bruzdy i worki pod oczami. Zabieg rewitalizujący można również stosować na większe partie ciała np.: zmarszczki poprzeczne szyi, bądź rozstępy.

Zabieg wskazany przy:

  • lekkich  lub bardziej zaawansowanych oznakach zwiotczenia, opadania tkanek miękkich (bez znacznego nadmiaru skóry),
  • zmarszczkach wargowo-nosowych,
  • liniach marionetki,
  • zmianach szyjnych  na skutek starzenia,
  • zmianach zanikowych,
  • nierównej teksturze skóry i tkanki podskórnej.

Jaki efekt osiąga się po zabiegu z użyciem nici?

Po zabiegu z użyciem nici rewitalizujących następuje poprawa kondycji skóry oraz jej wygładzenie w miejscu implementowanych nici.

Nici rewitalizujące pobudzają naturalną produkcję kolagenu i elastyny, dlatego efekt pogłębia się przez kolejne tygodnie po zabiegu.

W kolejnych tygodniach skóra staje się bardziej jędrna i pogrubiona. Dzięki rewitalizacji wzrasta ilość włókien kolagenowych wypełniających bruzdy i głębokie zmarszczki, co sprawia, że zostają one widocznie spłycone.

Zabiegi z użyciem nici liftingujących wpływają na podniesienie owalu twarzy, zredukowanie tzw. "chomików", uniesienie brwi, zmianę kształtu nosa, itp. w zależności od wskazań do zabiegu i efektu, jaki chcemy uzyskać.

 

Efekty utrzymują się od kilku do kilkudziesięciu miesięcy po zabiegu, w zależności od rodzaju zastosowanych nici.

Co to jest hiperkorekcja w zabiegu z użyciem nici liftingujących?

Hiperkorekcja polega na mocniejszym naciągnięciu tkanek na niciach. Robi się to po to, by uzyskać zamierzony efekt np. liftingu. Lekarz mocniej naciąga skórę na nici, ponieważ po zabiegu opadnie ona o ok. 20%, czyli do zamierzonego przez pacjentke efektu.

 

Lekarz powinien uprzedzić pacjentkę o hiperkorekcji. Ma to ogromne znaczenie w jej postrzeganiu efektów zabiegu i odpowiednim stosowaniu się do zaleceń pozabiegowych. Pacjentka z hiperkorekcją powinna zaplanować dodatkowy urlop - hiperkorekcja utrzymuje się ok. 4-6 dni.

Nici czy botoks lub wypełniacze?

Każda z nich ma tak naprawdę inne wskazania — uzyskujemy też inne efekty. Największym atutem stosowania nici PDO, PLLA, P(LA/CL) i WHITE PDO jest to, że uzyskujemy spektakularne efekty, zachowując naturalny wygląd twarzy pacjenta.

Jak wiadomo, toksyna botulinowa blokuje przewodzenie bodźców nerwowych do włókien mięśniowych, powodując unieruchomienie mięśni mimicznych twarzy, czego efektem jest wygładzenie zmarszczek i zapobieganie ich tworzeniu.

Efekt wygładzenia zmarszczek można uzyskać stosując nici PDO, PLLA, P(LA/CL) i WHITE PDO, które w przeciwieństwie do toksyny botulinowej wpływają jedynie na osłabienie działania mięśni, nie na ich blokowanie - osiągnięty efekt jest więc bardziej naturalny.

Nici sprawdzają się też bardzo dobrze w zabiegach, w których do tej pory dominowały głównie wypełniacze. W przeciwieństwie do zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie następuje zwiększenie objętości twarzy. Naturalne rysy twarzy zostają zachowane przy uzyskanym efekcie odmłodzenia.

Czy mogę łączyć zabieg z użyciem nici z wypełniaczem lub botoksem?

Tak, ale decyzja należy do lekarza. Wymienione zabiegi mogą się bardzo dobrze uzupełniać.

Jakie są zalecenia po zabiegu z użyciem nici?

Wszystkie informacje na ten temat zawarliśmy w Przewodniku po zabiegach oraz w artykule Nici liftingujące.

Przestrzeganie zaleceń po zabiegu z użyciem nici jest KLUCZOWE dla jego powodzenia.

Jakie zabiegi można wykonywać za pomocą radiofrekwencji (RF) Loktal?

Urządzeniem marki Loktal można wykonać zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii, ginekologii czy chirurgii. Są to m.in. zabiegi:

  • rewitalizujące, spłycające zmarszczki i poprawiające jędrność skóry;
  • redukujące blizny, przebarwienia czy rozstępy;
  • usuwające różnego rodzaju zmiany skórne;
  • labioplastykę i rewitalizację pochwy;
  • plastykę powiek.

 

Ile trwa rekonwalescencja po zabiegu z użyciem radiofrekwencji (RF) mikroigłowej Loktal?

Zabiegi rewitalizujące z użyciem radiofrekwencji mikroigłowej, czyli wszelkiego rodzaju zabiegi odmładzające, redukujące blizny czy rozstępy to zabiegi mało inwazyjne.

Dzięki zastosowanej technologii pacjentka może właściwie od razu wracać do pracy. Okres rekonwalescencji trwa 1-3 dni. Skóra może być w tym czasie zaczerwieniona, mogą się pojawić delikatne strupki.

Jakie znieczulenie jest stosowane w zabiegach z użyciem radiofrekwencji Loktal?

Do zabiegów rewitalizujących z użyciem modułu frakcyjnego, czyli radiofrekwencji mikroigłowej, stosujemy znieczulenie miejscowe specjalnym kremem. / mowa o zabiegach rewitalizujących, redukujących blizny, przebarwienia, rozstępy.

Zabiegi przeprowadzane z użyciem noża radiochirurgicznego (zastępującego skalpel) przeprowadzamy w znieczuleniu nasiękowym. / zabiegi chirurgiczne, takie jak usuwanie zmian skórnych, labioplastyka, blefaroplastyka

Ile zabiegów radiofrekwencji (RF) mikroigłowej trzeba wykonać?

Wszystko zależy od wskazania i stanu skóry pacjenta, jednak przyjmuje się, że 3 zabiegi w odstępie 3-4 tygodni. Ostatecznie decyduje o tym lekarz.

Jak wygląda zabieg usuwania zmian skórnych za pomocą Loktala?

Urządzenie marki Loktal wyposażone jest w tzw. nóż radiochirurgiczny, pozwalający m.in. na usuwanie zmian skórnych. W zależności od ich rodzaju można zastosować elektrodę pętlową, która wycina zmianę lub elektrodę kulkową, która prowadzi do waporyzacji tkanek, co wygląda tak, jakbyśmy gumowali zmianę z powierzchni skóry.

Zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu nasiękowym lub kremem znieczulającym. Podczas zabiegu nie dochodzi do krwawienia, dzięki funkcji koagulacji (zamykania, zasklepiania naczyń). Po zabiegu nakładany jest opatrunek zabezpieczający przed zakażeniem lub zanieczyszczeniem skóry. Z reguły nie zakładamy szwów, chyba że obszar zabiegu jest rozległy.

Zostań naszym pacjentem