www.newu.pl Witamy w świecie piękna

Dla Pacjentek

MEDYCYNA ESTETYCZNA
//newu.pl/wp-content/uploads/2021/07/Przewodnik-po-zabiegach-NewU1.png

Nici liftingujące - co to jest?

Zabiegi z wykorzystaniem nici rewitalizujących i liftingujących cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Idea wykorzystania i implantacji nici do zabiegów estetycznych, odmładzających czy liftingujących narodziła się w Korei i nawiązuje do popularnej koreańskiej pielęgnacji twarzy i ciała.

Dlaczego warto?

 • Zabieg pozwala osiągnąć spektakularne efekty bez użycia skalpela – więc jeśli boisz się operacji plastycznych, będzie idealny dla Ciebie;
 • Możesz po nim od razu wrócić do swoich aktywności - zabieg nie trwa długo, jest mało bolesny i nie wymaga długiej rekonwalescencji;
 • Dbasz o swoje zdrowie - nici są całkowicie bezpieczne, co potwierdza jego certyfikat i pozwolenie stosowania na terenie Unii europejskiej. Włókno nici NewU stosowane było dotychczas w kardiochirurgii, co minimalizuje ryzyko alergii i powikłań;
 • Efekt pojawia się od razu, ale przez kilka tygodni po zabiegu jeszcze bardziej się pogłębia. W zależności od rodzaju nici utrzymuje się od kilku miesięcy do kilku lat.

 

Na czym polega rewitalizacja skóry nićmi?

Rewitalizacja skóry przy użyciu nici, to pobudzenie jej regeneracji od wewnątrz. Nici uruchamiają naturalną syntezę włókien kolagenowych, a ich ilość wyraźnie się zwiększa.

Skóra staje się bardziej jędrna i gęsta, co widać od razu po zabiegu - efekt pogłębia się przez kolejne 2 miesiące po zabiegu.

Tak silnych, a zarazem naturalnych efektów nie uzyskasz, stosując inne metody, np. wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego lub botoks.

Czy zabieg przy użyciu nici jest bezpieczny?

Nici NewU Thread Series  to bezpieczny wyrób medyczny klasy III, spełniający najwyższe wymogi jakości i bezpieczeństwa. Włókno użyte w niciach NewU dotychczas stosowane było w kardiochirurgii i podlega przestrzeganiu tamtejszych restrykcyjnych procedur produkcji.

Nici NewU Thread Series posiadają oznaczenie CE (Conformité Européenne) dopuszczające ich stosowanie na terenie Unii Europejskiej oraz certyfikat bezpieczeństwa wydany przez KFDA (Korean Food & Drug Administration, które zajmowało się wyznaczaniem standardów w dziedzinie żywności, leków i kosmetyków – teraz jego funkcje przejęło Ministerstwo Bezpieczeństwa Żywności i Leków).

Czy zabieg jest bolesny?

Zabiegi z wykorzystaniem nici wykonujemy z znieczuleniu miejscowym bądź stomatologicznym, tak aby zminimalizować dyskomfort i stres pacjentki.

Zabiegi z użyciem nici są jednymi z najmniej bolesnych w medycynie estetycznej.

Ile trwa zabieg i okres rekonwalescencji?

Czas trwania zabiegu jest uzależniony od partii skóry, która podlega zabiegowi. Średni czas ich wykonywania to 30–60 min.

Sam zabieg jest małoinwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. W dniu zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia oraz niewielki obrzęk. Jest to spowodowane ingerencją w głębsze warstwy skóry i naruszeniem jej powłoki.

Nici czy botoks lub wypełniacze?

Największym atutem stosowania nici PDO, PLLA, P(LA/CL) i WHITE PDO jest to, że uzyskujemy spektakularne efekty, zachowując naturalny wygląd twarzy pacjenta.

Jak wiadomo, toksyna botulinowa blokuje przewodzenie bodźców nerwowych do włókien mięśniowych, powodując unieruchomienie mięśni mimicznych twarzy, czego efektem jest wygładzenie zmarszczek i zapobieganie ich tworzeniu.

Efekt wygładzenia zmarszczek można uzyskać stosując nici PDO, PLLA, P(LA/CL) i WHITE PDO, które w przeciwieństwie do toksyny botulinowej wpływają jedynie na osłabienie działania mięśni, nie na ich blokowanie - osiągnięty efekt jest więc bardziej naturalny.

Nici sprawdzają się też bardzo dobrze w zabiegach, w których do tej pory dominowały głównie wypełniacze. W przeciwieństwie do zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie następuje zwiększenie objętości twarzy. Naturalne rysy twarzy zostają zachowane przy uzyskanym efekcie odmłodzenia.

Dla kogo wskazany jest zabieg przy użyciu nici?

Zabiegi z wykorzystaniem nici są wskazane zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy chcą poprawić kondycję skóry twarzy, zredukować zmarszczki mimiczne, bruzdy i worki pod oczami. Zabieg rewitalizujący można również stosować na większe partie ciała np.: zmarszczki poprzeczne szyi, bądź rozstępy.

Zabieg wskazany przy:

 • lekkich  lub bardziej zaawansowanych oznakach zwiotczenia, opadania tkanek miękkich (bez znacznego nadmiaru skóry),
 • zmarszczkach wargowo-nosowych,
 • liniach marionetki,
 • zmianach szyjnych  na skutek starzenia,
 • zmianach zanikowych,
 • nierównej teksturze skóry i tkanki podskórnej.

Jaki efekt osiąga się po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu następuje poprawa kondycji skóry oraz jej wygładzenie w miejscu implementowanych nici.

Nici pobudzają naturalną produkcję kolagenu i elastyny, dlatego efekt pogłębia się przez kolejne tygodnie po zabiegu.

W kolejnych tygodniach skóra staje się bardziej jędrna i pogrubiona. Dzięki rewitalizacji wzrasta ilość włókien kolagenowych wypełniających bruzdy i głębokie zmarszczki, co sprawia, że zostają one widocznie spłycone.

 

Efekty utrzymują się od kilku do kilkudziesięciu miesięcy po zabiegu, w zależności od rodzaju zastosowanych nici.

Jak zostać pacjentką podczas szkolenia dla lekarzy?

Każda osoba pełnoletnia, zdrowa i której nie dotyczą przeciwskazania, może zgłosić się do zabiegu.

Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie: 795 693 344, wysłać SMS lub wypełnić formularz. Skontaktujemy się i poinformujemy o planowanych szkoleniach oraz udzielimy niezbędnych informacji.

Koszt zabiegu:
 • Koszt zabiegu jest bezpłatny. Pacjent lub pacjentka pokrywa jedynie koszt zużytego materiału (nici lub wypełniacz).
Przebieg szkolenia:
 • Każda osoba przychodzi na wyznaczoną godzinę zabiegu;
 • Przed zabiegiem odbywa się bezpłatna konsultacja, dotycząca wskazania i rodzaju zabiegu oraz metody jego przeprowadzenia;
 • Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie i dostosowany do potrzeb pacjenta;
 • W trakcie konsultacji pacjent informowany jest o przybliżonym koszcie zabiegu;
 • Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent otrzymuje do podpisania zgodę na zabieg oraz publikację;
 • Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent otrzymuje bezpłatne znieczulenie miejscowe / stomatologiczne;
 • Po zakończeniu zabiegu pacjent otrzymuje wytyczne i zalecenia po zabiegu.
Przeciwwskazania:

Ciąża i karmienie piersią, przerwanie ciągłości naskórka, choroby grzybicze/ wirusowe/ bakteryjne, nieustabilizowana cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, leczenie dermatologiczne, alergie skórne, opryszczka, tendencje do tworzenia się blizn przerostowych, odbyty w niedługim odstępie czasu zabieg chirurgiczny lub krioterapia w obrębie planowanego miejsca zabiegu, liczne znamiona, skóra z teleangiektazją, trądzik oraz uszkodzona skóra.

  Zgłoś się jako pacjentka. Skontaktujemy się z Tobą, żeby udzielić szczegółowych informacji. Zabiegi podczas naszych szkoleń są zawsze w niższych cenach i przeprowadzają je wyłącznie lekarze.  Typ załącznika PDF, JPG, PNG,
  maksymalny rozmiar 5mb