www.newu.pl Witamy w świecie piękna

Lifting policzków

Lifting policzków za pomocą nici, to jeden z zabiegów wykonywanych każdorazowo podczas szkolenia dla lekarzy z Technik implantacji nici PDO i P(LA/CL). Lifting bez skalpela wykonujemy za pomocą bezpiecznych i certyfikowanych nici liftingujących marki NewU Thread Series, wykonanych z kompatybilnej i bioabsorbowalnej substancji: Polidioksanonu.

 

Wskazania do liftingu policzków

  • Opadające policzki
  • chomiki

 

Przebieg zabiegu

Zabieg liftingu policzków poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której pacjentka informuje o swoim stanie zdrowia, omawia z lekarzem możliwe do uzyskania efekty zabiegu, uzyskuje informacje na temat przebiegu zabiegu oraz zapoznaje się z zaleceniami na czas rekonwalescencji. Lifting policzków z użyciem nici poprzedza znieczulenie nasiękowe, za pomocą wkłucia, dzięki czemu dalsza część zabiegu przebiega bezboleśnie.

Zabieg trwa ok. 45 min i może być nieprzyjemny dla wrażliwych pacjentów, ponieważ lekarz musi wprowadzić nić pod skórę i odpowiednią ją zakotwiczyć. Podczas zabiegu lekarz używa nici liftingujących z mikrohaczykami wykonanych z materiałów PDO, White PDO lub P(LA/CL). Po zabiegu lekarz może założyć opatrunek plastrowy, który pacjentka ściąga samodzielnie w 3 dobie po zabiegu.

Zabieg liftingu policzków z użyciem nici wiąże się z hiperkorektą, która utrzymuje się przez 2-3 tyg. po zabiegu. Lekarz informuje o tym pacjentkę i uspokaja, że to, co widzimy bezpośrednio po zabiegu, nie jest jego ostatecznym efektem. Hiperkorekta to standardowa procedura stosowana w zabiegach z użyciem nici liftingujących i jest konieczna do osiągnięcia zamierzonych efektów zabiegu.

 

Efekty liftingu policzków z użyciem nici

Umiejętnie wykonany lifting za pomocą nici pozwala na osiągnięcie efektów zbliżonych do tych, które daje operacja plastyczna. Nici unoszą skórę i dzięki swoim właściwością zagęszczają ją, pobudzając do produkcji kolagenu i elastyny. Policzki zostają podniesione, owal twarzy poprawiony, tzw. chomiki zredukowane. Efekty utrzymują się od kilku do kilkunastu miesięcy.

 

Rekonwalescencja po zabiegu

Kluczowa dla powodzenia liftingu z użyciem nici jest rekonwalescencja. Nie jest ona tak uciążliwa i długa, jak w przypadku operacji plastycznej, ale wymaga od pacjentki dyscypliny. W trakcie pierwszego miesiąca po zabiegu nie można korzystać z basenów i saun. Należy unikać opalania się, masażu czy pocierania twarzy. Nie planujemy w tym czasie zabiegów z medycyny estetycznej, wizyt u stomatologa czy ortodonty! Przez 1-2 tygodnie po zabiegu rezygnujemy z jedzenia pokarmów wymagających intensywnego żucia lub szerokiego otwierania ust. Nici muszą mieć czas, aby osadzić się w skórze.

Przeciwwskazania do liftingu policzków

Przed zabiegiem poinformuj lekarza o swoim stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, uczuleniach.

  • Choroby nowotworowe
  • Aktywne infekcje w obrębie twarzy
  • Uczulenie na środek znieczulający
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Leczenie stomatologiczne lub ortodontyczne, wymagające wizyty w ciągu najbliższych 4 tygodni
Jesteś lekarzem?
Zapisz się na szkolenie.
Zapisz się
Chcesz zostać pacjentem
podczas szkolenia dla lekarzy?
Wypełnij formularz