www.newu.pl Witamy w świecie piękna

Lifting brwi

Lifting brwi, czy inaczej „foxy eyes” za pomocą nici, to jeden z zabiegów wykonywanych podczas naszego szkolenia dla lekarzy z Technik implantacji nici PDO i P(LA/CL). Zabieg pozwala na niechirurgiczne uniesienie brwi, dając efekt młodszego spojrzenia. Przywraca klasyczną linię brwi lub nadaje jej inny kształt, unosząc je przy skroniach ku górze. Przed zabiegiem ważna jest odpowiednia kwalifikacja – zabieg nie jest alternatywą dla blefaroplastyki. W wielu przypadkach jest jednak lepszym rozwiązaniem od zabiegu uniesienia brwi botoksem – efekt po niciach utrzymuje się dłużej, nie powoduje ograniczenia mimiki i paraliżu mięśni.

 

Wskazania do liftingu brwi

  • Opadające brwi
  • Asymetria brwi
  • Wymodelowanie kształtu brwi

 

Przebieg zabiegu

Zabieg uniesienia brwi poprzedzony jest konsultacją lekarską. Ustalane są podczas niej możliwe do osiągnięcia efekty liftingu brwi, przebieg zabiegu i zalecenia, do których pacjentka powinna się stosować przez kolejne tygodnie. Lekarz korzysta z nici liftingujących, tzw. haczykowych. Pozwalają one na unoszenie skóry, dając efekt jak po operacji plastycznej. Zabieg poprzedza znieczulenie miejscowe za pomocą wkłucia, następnie nić implantowana jest pod skórą. Choć zabieg nie jest bolesny, to może być mało komfortowy dla wrażliwych pacjentów.

Lifting brwi najczęściej wiąże się z hiperkorekcją, o której lekarz powinien uprzedzić pacjenta. Na ostateczny efekt wizualny zabiegu należy poczekać 2-3 tygodnie, kiedy nić ułoży się w skórze i nada jej oczekiwany wygląd. 

 

Zalecenia po liftingu brwi

Jak w każdym przypadku zabiegu z użyciem nici liftingujących, lekarz powinien szczegółowo poinformować pacjenta o zaleceniach. Ich przestrzeganie gwarantuje osiągnięcie zamierzonego efektu liftingu brwi.

 

Efekty liftingu brwi

W zależności od oczekiwań pacjenta, lifting brwi powoduje uniesienie opadających brwi lub nadanie im nowego kształtu. Spojrzenie wydaje się głębsze, dzięki temu, że automatycznie podnosi się skóra na powiekach. Po kilku tygodniach skóra staje lepiej napięta, dzięki wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

  • Choroby nowotworowe
  • Ciąża, karmienie piersią
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Aktywne infekcje, w tym opryszczka
  • Konieczne leczenie dentystyczne lub ortodontyczne w ciągu 4 tygodni po zabiegu
Jesteś lekarzem?
Zapisz się na szkolenie.
Zapisz się
Chcesz zostać pacjentem
podczas szkolenia dla lekarzy?
Wypełnij formularz