www.newu.pl Witamy w świecie piękna

Leczenie nietrzymania moczu

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, to jeden z zabiegów wykonywanych przez lekarzy w trakcie szkoleń NewU. Na wspomnianą dolegliwość cierpi wiele kobiet w różnym wieku, ale dokładne dane nie są znane, ponieważ z powodu wstydu i niewiedzy na temat leczenia, kobiety nie zgłaszają się do specjalistów. Badania wskazują, że nawet co 4 kobieta w wieku 18-48 lat może mieć wysiłkowe nietrzymanie moczu oraz 40% kobiet, które ukończyły 55 rok życia. Możemy wyróżnić kilka czynników, sprzyjających pojawianiu się wysiłkowego nietrzymania moczu: poród naturalny, zabiegowy lub wywoływany oksytocyną; nadwaga lub otyłość, przewlekłe zaparcia, menopauza.

 

Efekty zabiegu na nietrzymanie moczu

Wciąż trwają badania kliniczne nad wpływem radiofrekwencji na leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, ale pierwsze wyniki oraz widoczna poprawa u pacjentek, pokazują, że warto skorzystać z tej metody leczenia. Zastosowanie RF Loktala stymuluje mnożenie się komórek (proliferację nabłonka), poprawia ukrwienie i powstawanie nowych naczyń krwionośnych w tkankach (neowaskularyzację) oraz prowadzi do produkcji nowego kolagenu. To wszystko wpływa na lepsze napięcie ścian pochwy oraz jej nawilżenie. Zaleca się serię 3 zabiegów, ale już po 1 pacjentki czują różnicę.

 

Wskazania do zabiegu leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu

  • Mimowolny popuszczanie moczu podczas wysiłku fizycznego, kichania, kaszlu czy śmiania się
  • Zespół moczowo-płciowy (GSM)

 

Przebieg zabiegu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu leczymy za pomocą radiofrekwencji, czyli elektrostymulacji z użyciem urządzenia medycznego Loktal. Fale radiowe powodują obkurczanie ścian pochwy w okolicy cewki moczowej, co uniemożliwia mimowolny wyciek moczu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny – poprzedza go miejscowe znieczulenie kremem znieczulającym.  

Odnośnik do artykułu dr Uchman na Estheticonie

 

Zalecenia po zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnego okresu rekonwalescencji. Należy pamiętać o kilku rzeczach: unikaniu basenów i saun przez ok. 2-3 tyg. po zabiegu, aby nie dopuścić do infekcji oraz powstrzymanie się ze współżyciem również przez 2-3 tyg.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

  • Ciąża, karmienie piersią
  • Choroby nowotworowe
  • Rozrusznik serca
Jesteś lekarzem?
Zapisz się na szkolenie.
Zapisz się
Chcesz zostać pacjentem
podczas szkolenia dla lekarzy?
Wypełnij formularz