www.newu.pl Witamy w świecie piękna

Korekta kształtu nosa nićmi

Korekta kształtu nosa za pomocą nici NewU Thread Series pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów bez użycia skalpela. Zabieg ten jest jednym z wielu wykonywanych podczas szkolenia dla lekarzy z Technik implantacji nici PDO i P(LA/CL). Korekta kształtu nosa to bezpieczna alternatywa dla operacji nosa, jest też od niej mniej inwazyjna.

 

Wskazania do zabiegu korekty nosa

  • Asymetria nosa
  • Szeroki nos
  • Zbyt długi nos
  • Opuszczony czubek nosa
  • Garb na nosie

 

Niechirurgiczna korekta nosa – przebieg zabiegu

Zabieg niechirurgicznej korekty nosa za pomocą nici odbywa się w znieczuleniu nasiękowym, czyli za pomocą wkłucia. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny. Trwa ok. 30-45 min i jest poprzedzony konsultacją lekarską. Pacjent omawia z lekarzem oczekiwania co do efektu zabiegu, jego przebieg oraz zalecenia na czas rekonwalescencji.

Podczas korekty nosa używamy rozpuszczalnych nici liftingujących NewU Thread Series, posiadające certyfikaty dopuszczające je do stosowania na terenie UE oraz spełniające normy medyczne. Po zaimplantowaniu nici stosujemy opatrunek plastrowy, który pacjent może ściągnąć po 3 dobach. Wokół wkłucia może pojawić się zasinienie, które znika po kilku dniach.

W przypadku korekty nosa za pomocą nici lekarz może zastosować hiperkorekcję, o której uprzedzi pacjenta. Hiperkorekcja utrzymuje się ok. 2-3 tygodni i jest stosowana w celu osiągnięcia najlepszego dla pacjenta efektu estetycznego.

 

Rekonwalescencja po zabiegu

Okres rekonwalescencji po zabiegu korekty nosa z użyciem nici trwa ok. 4 tyg. W tym czasie nie należy korzystać z basenów, saun, unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, nie korzystać z usług stomatologa i ortodonty. Pacjent nie powinien masować okolic, w których zaimplantowana została nić, nie pocierać mocno nosa np. podczas kichania czy demakijażu. Unikamy również picia alkoholu i opalania się.

 

Efekty zabiegu z użyciem nici

Efekty korekty nosa za pomocą nici PDO utrzymują się od kilku do kilkudziesięciu miesięcy, zazwyczaj ok. 1-1,5 roku. Niechirurgiczna korekta nosa pozwala na uniesienie czubka nosa, zwężenie jego skrzydełek, zredukowanie garbka.

 

Przeciwwskazania

  • Choroby nowotworowe
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Opryszczka, aktywne infekcje lub wirusy
  • Leczenie stomatologiczne lub ortodontyczne, wymagające wizyty w ciągu najbliższych 4 tygodni
  • Uczulenie na znieczulenie stosowane podczas zabiegu
Jesteś lekarzem?
Zapisz się na szkolenie.
Zapisz się
Chcesz zostać pacjentem
podczas szkolenia dla lekarzy?
Wypełnij formularz