www.newu.pl Witamy w świecie piękna

Dla Pacjentek

GINEKOLOGIA ESTETYCZNA
//newu.pl/wp-content/uploads/2021/07/E-book-dla-kobiet-po-porodzie1.png

Co to jest labioplastyka?

Labioplastyka to inaczej plastyka warg sromowych. Ich przerost może utrudniać codzienne funkcjonowanie, sprzyjać nawracającym infekcjom i zmniejszać pewność siebie w sytuacjach intymnych.

Labioplastyka polega na zmniejszeniu przerośniętych warg sromowych. To zabieg chirurgiczny, wykonywany urządzeniem medycznym Loktal. Tutaj piszemy więcej o labioplastyce.

Jak wygląda zabieg labioplastyki?

Labioplastykę przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym za pomocą wkłucia. Najpierw usuwamy nadmiar skóry i zakładamy szwy. Po tygodniu pacjentka zgłasza się do lekarza prowadzącego, aby je zdjąć. W międzyczasie pozostajemy z Pacjentką w kontakcie telefonicznym, sprawdzając, czy wszystko dobrze się goi.

Zabieg można łączyć (z miesięcznym odstępem) z rewitalizacją pochwy za pomocą radiofrekwencji lub nici waginalnych oraz z wypełnianiem warg sromowych wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego.

Jakim urządzeniem przeprowadzana jest labioplastyka?

Zabieg labioplastyki wykonywany jest za pomocą sprzętu Loktal, który jest alternatywą dla lasera CO2, z tą różnicą, że w przypadku cięcia, rany goją się lepiej, a w przypadku zabiegów rewitalizacji pochwy czy nietrzymania moczu wykazują większą skuteczność.

Przeciwskazania do labioplastyki

-ciąża/karmienie piersią;
-infekcje intymne;
-choroby Nowotworowe;
-zaburzenia krzepnięcia;
-zaburzenia psychiczne i neurotyczne;
-terapie leków przeciwkrzepliwych np.kwas acetylosalicylowy, heparyna;
-MIESIĄCZKA.

Jakie badania muszę wykonać przed labioplastyką?

- morfologia ogólna;
- cukier;
- HIV;
- przeciwciała anty HCV;
- układ krzepnięcia;
- cytologia.

 

Pobierz nasz bezpłatny "Przewodnik po zabiegach", gdzie przeczytasz więcej na temat zabiegów ginekologicznych (i nie tylko).

Jakie są zalecenia po labioplastyce?

Zanim zdecydujesz się na zabieg labioplastyki, przeczytaj z uwagą wszystkie zalecenia. Musisz być ich świadoma, ponieważ dzięki temu unikniesz powikłań.

  • pod żadnym pozorem nie pij alkoholu przez co najmniej 24h po zabiegu. Najlepiej będzie, jak poczekasz do ściągnięcia szwów;
  • nie kąp się w gorącej wodzie, stosuj raczej letni prysznic;
  • stosuj się do zasad higieny krocza, o których napisaliśmy tutaj;
  • jak najczęściej wietrz ranę — dzięki temu szybciej się zagoi;
  • nie chodź na basen, do sauny, unikaj wysiłku fizycznego.

 

Jak dbać o higienę po labioplastyce?

Zachowanie prawidłowej higieny po zabiegu chirurgicznym, jakim jest labioplastyka, jest bardzo ważne! Odsyłamy do naszego artykułu, w którym wyjaśniamy wszystkie kwestie.

Jak wyleczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu?

Jeśli zdarza Ci się popuszczać mocz np. przy kichnięciu, wysiłku fizycznym, itp., to polecamy nieinwazyjny zabieg przy użyciu urządzenia medycznego Loktal.

Zabieg obkurcza ściany pochwy w okolicy cewki moczowej. Lekarz znieczula miejscowo kremem o takich właściwościach i wprowadza specjalną końcówkę ginekologiczną urządzenia do pochwy. Końcówka jest podłużna, a zabieg jest bezbolesny. Zalecamy serię ok. 3 zabiegów, ale już po jednym różnica jest zauważalna.

 

Ważna jest odpowiednia kwalifikacja do zabiegu — polecamy nasz artykuł o nietrzymaniu moczu.

 

Jak wygląda zabieg na nietrzymanie moczu?

Polega on na wprowadzeniu dopochwowo końcówki urządzenia Loktal - Fraxx, którą obkurcza się każdą ze ścian pochwy w okolicy cewki moczowej. Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny. Poprzedza go znieczulenie miejscowe specjalnym kremem. Zalecamy wykonanie serii 3 zabiegów mniej więcej w odstępie 3 tygodni. Już po pierwszym zabiegu pacjentki czują znaczną różnicę, zalecamy jednak dla utrwalenia efektu powtórzyć zabieg.

Na czym polega zwężanie ujścia pochwy?

Zabieg zwężania ujścia pochwy przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na obszyciu pochwy specjalną nicią waginalną, która umieszczana jest pod śluzówką przedsionka pochwy.

Nić jest całkowicie rozpuszczalna oraz bezpieczna — włókno użyte w niciach dotychczas stosowane było w kardiochirurgii i podlega przestrzeganiu tamtejszych restrykcyjnych procedur produkcji.

Do zabiegu dobrze jest mieć wynik badania cytologicznego maksymalnie sprzed roku. Więcej o zabiegach ginekologicznych - i nie tylko, można przeczytać w naszym bezpłatnym "Przewodniku po zabiegach".

Rewitalizacja pochwy - na czym polega?

Jest to zabieg wykonywany za pomocą urządzenia Loktal, czyli radiofrekwencji. Wykazuje się większą skutecznością i bezpieczeństwem, niż np. laser CO2.

Zabieg polega na opracowaniu każdej ze ścian pochwy za pomocą specjalnej końcówki. W ten sposób pochwa się delikatnie obkurcza i rewitalizuje.

Koszt pierwszego zabiegu jest wyższy, kolejne są tańsze, ponieważ pacjentka otrzymuje swoją końcówkę do urządzenia, która dzięki sterylizacji jest wielkokrotnego użytku.

 

Polecamy nasz artykuł "Czy pochwa się starzeje", w którym piszemy o zabiegu rewitalizacji okolic intymnych.

Zostań pacjentką