www.newu.pl Witamy w świecie piękna

Dla Pacjentek

GINEKOLOGIA ESTETYCZNA I FUNKCJONALNA
Przeczytaj o zabiegach z ginekologii estetycznej i funkcjonalnej: labioplastyce warg sromowych, rewitalizacji i zwężaniu okolic intymnych, leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu i innych. Wszystkie zabiegi ginekologii estetycznej wykonujemy podczas szkoleń dla lekarzy w klinikach naszych Instruktorów, głównie w Warszawie. Co to znaczy, że zabiegi są wykonywane podczas szkoleń?
 
Każdy zabieg wykonany jest przez Instruktora oraz częściowo przez lekarza będącego uczestnikiem szkolenia. Jeśli Pacjentka wymaga kolejnych wizyt, np. ściągnięcia szwów po labioplastyce, to umawiana jest bezpośrednio w klinice Instruktora. Naszymi Instruktorami podczas szkoleń z ginekologii estetycznej i funkcjonalnej są dr n.med. Małgorzata Uchman-Musielak z Kliniki Feminity, lek. Katarzyna Pietuch z Kliniki Ka-Medica oraz lek.med. Zdzisław Dubnicki. Zapoznaj się z najczęstszymi pytaniami i odpowiedziami, dotyczącymi zabiegów ginekologii estetycznej i funkcjonalnej. Przygotowaliśmy je na podstawie pytań naszych Pacjentek. 
 
 
//newu.pl/wp-content/uploads/2021/07/E-book-dla-kobiet-po-porodzie1.png

Labioplastyka — plastyka warg sromowych. Szczegóły zabiegu

Labioplastyka to inaczej plastyka warg sromowych. Ich przerost / asymetria / deformacja to problem, który może utrudniać kobietom codzienne funkcjonowanie, sprzyjać nawracającym infekcjom oraz otarciom i zmniejszać pewność siebie w sytuacjach intymnych. Zabieg labioplastyki wykonywany jest przez nas podczas szkoleń dla lekarzy w Warszawie. 

 

labioplastyka

Jak wygląda zabieg labioplastyki?

Labioplastyka polega na zmniejszeniu przerośniętych warg sromowych. To zabieg chirurgiczny w znieczuleniu nasiękowym, wykonywany urządzeniem medycznym Loktal. Lekarz usuwa nadmiar skóry i zakłada szwy, które po ok. 7 dniach należy zdjąć w gabinecie lekarskim. Po zabiegu labioplastyki pozostajemy z Pacjentką w kontakcie telefonicznym. Dzięki temu Pacjentka jest dobrze zaopiekowana i czuje się bezpiecznie, a my mamy pewność, że rekonwalescencja przebiega zgodnie z planem. Operację plastyki warg sromowych można łączyć (z miesięcznym odstępem) z rewitalizacją pochwy za pomocą radiofrekwencji lub nici waginalnych oraz z wypełnianiem warg sromowych wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego.

Jakie badania należy wykonać przed labioplastyką?

- morfologia ogólna;
- cukier;
- HIV;
- przeciwciała anty HCV;
- układ krzepnięcia;
- cytologia.

Przeciwskazania do labioplastyki

Zanim zdecydujesz się na zabieg labioplastyki, przeczytaj z uwagą wszystkie zalecenia. Musisz być ich świadoma, ponieważ dzięki temu unikniesz powikłań:

  • pod żadnym pozorem nie pij alkoholu przez co najmniej 24h po zabiegu. Najlepiej będzie, jak poczekasz do ściągnięcia szwów;
  • nie kąp się w gorącej wodzie, stosuj raczej letni prysznic;
  • stosuj się do zasad higieny krocza, o których napisaliśmy tutaj;
  • jak najczęściej wietrz ranę — dzięki temu szybciej się zagoi;
  • nie chodź na basen, do sauny, unikaj wysiłku fizycznego.

Jak dbać o higienę po labioplastyce?

Zachowanie prawidłowej higieny po zabiegu chirurgicznym, jakim jest labioplastyka, jest bardzo ważne! Odsyłamy do naszego artykułu, w którym wyjaśniamy wszystkie kwestie, związane z pielęgnacją pochwy. 

Jakie są zalecenia po labioplastyce?

Zanim zdecydujesz się na zabieg labioplastyki, przeczytaj z uwagą wszystkie zalecenia. Musisz być ich świadoma, ponieważ dzięki temu unikniesz powikłań.

  • pod żadnym pozorem nie pij alkoholu przez co najmniej 24h po zabiegu. Najlepiej będzie, jak poczekasz do ściągnięcia szwów;
  • nie kąp się w gorącej wodzie, stosuj raczej letni prysznic;
  • stosuj się do zasad higieny krocza, o których napisaliśmy tutaj;
  • jak najczęściej wietrz ranę — dzięki temu szybciej się zagoi;
  • nie chodź na basen, do sauny, unikaj wysiłku fizycznego.

 

Jak dbać o higienę po labioplastyce?

Zachowanie prawidłowej higieny po zabiegu chirurgicznym, jakim jest labioplastyka, jest bardzo ważne! Odsyłamy do naszego artykułu, w którym wyjaśniamy wszystkie kwestie.

Nietrzymanie moczu - jak wyleczyć problem?

Problem nietrzymania moczu dotyczy zarówno kobiet młodych, jak i dojrzałych: po porodach siłami natury, w okresie menopauzalnym i późniejszym. Jeśli zdarza Ci się nietrzymanie moczu np. przy kichnięciu, wysiłku fizycznym, itp., to polecamy nieinwazyjny zabieg przy użyciu urządzenia medycznego Loktal. Wykonujemy podczas naszych szkoleń dla lekarzy oraz w gabinetach wyposażonych w Loktala.

 

Ważna jest odpowiednia kwalifikacja do zabiegu — polecamy nasz artykuł o nietrzymaniu moczu. Zabieg polega na wprowadzeniu dopochwowo końcówki urządzenia Loktal - Fraxx, którą obkurcza się każdą ze ścian pochwy w okolicy cewki moczowej. Stosujemy znieczulenie miejscowe specjalnym kremem, dlatego zabieg jest bezbolesny dla Pacjentki. Zalecamy wykonanie serii 3 zabiegów mniej więcej w odstępie 3 tygodni. Już po pierwszym zabiegu pacjentki czują znaczną poprawę. Problem nietrzymania moczu się zmniejsza, co pokazuje, jak skuteczna jest to metoda. 

Na czym polega zabieg zwężania ujścia pochwy?

Zabieg zwężania ujścia pochwy przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na obszyciu pochwy specjalną nicią waginalną. Lekarz umieszcza ją pod śluzówką przedsionka pochwy. Nić jest całkowicie rozpuszczalna, a metoda bezpieczna i powszechnie stosowana — włókno użyte w niciach dotychczas stosowane było w kardiochirurgii i podlega przestrzeganiu tamtejszych restrykcyjnych procedur produkcji.

Zabieg ginekologii estetycznej, jakim jest zwężanie ujścia pochwy, rozwiązuje problem wielu kobiet, skarżących się na tzw. zespół luźnej pochwy. Metoda, którą stosujemy, przynosi bardzo dobre efekty i poprawę jakości życia seksualnego. Pochwa staje się ciaśniejsza, a jeśli zabieg poprzedzimy dodatkowo rewitalizacją za pomocą RF, to poprawimy także jej nawilżenie.

Przed zabiegiem pacjentka powinna się upewnić, że ma aktualne wyniki badania cytologicznego. Więcej o zabiegach ginekologicznych — i nie tylko, można przeczytać w naszym bezpłatnym "Przewodniku po zabiegach".

Na czym polega zwężanie ujścia pochwy?

Zabieg zwężania ujścia pochwy przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na obszyciu pochwy specjalną nicią waginalną, która umieszczana jest pod śluzówką przedsionka pochwy.

Nić jest całkowicie rozpuszczalna oraz bezpieczna — włókno użyte w niciach dotychczas stosowane było w kardiochirurgii i podlega przestrzeganiu tamtejszych restrykcyjnych procedur produkcji.

Do zabiegu dobrze jest mieć wynik badania cytologicznego maksymalnie sprzed roku. Więcej o zabiegach ginekologicznych - i nie tylko, można przeczytać w naszym bezpłatnym "Przewodniku po zabiegach".

Rewitalizacja pochwy - na czym polega?

Jest to zabieg wykonywany za pomocą urządzenia Loktal. Polega na delikatnym obkurczeniu i pobudzeniu do regeneracji pochwy za pomocą specjalnej końcówki urządzenia. Efektem zabiegu jest wzrost nawilżenia pochwy, ograniczenie infekcji intymnych, poprawa napięcia tkanek. Polecamy go kobietom po porodach, a także w okresie menopauzy (odsyłamy do badań na ten temat).

Zostań naszym pacjentem