LIFTING SKÓRY

Starzenie się skóry to złożony proces związany z ubytkiem kolagenu, przy jednoczesnym spowolnieniu jego produkcji oraz stopniowym zanikiem podskórnej tkanki tłuszczowej.

W trakcie procesu starzenia się zanika podskórna tkanka tłuszczowa, stanowiąca rusztowanie dla tkanek twarzy, co wpływa na zmianę jej kształtu, obrysu, pojawienie się bruzd, fałdów nosowo-wargowych i podbródkowych. Utrata objętości w jednym obszarze może powodować zmiany w otaczających tkankach, przez co proces starzenia się jest coraz bardziej widoczny z upływem lat.

Do tej pory zabiegi liftingu były możliwe jedynie dzięki zabiegom chirurgii plastycznej. Zastosowanie nici PDO oraz PLLA w medycynie estetycznej daje obecnie lekarzom możliwość wykonywania szeregu zabiegów m.in. korygowania konturu twarzy, brwi, nosa bez konieczności ingerencji chirurgicznej.

Na czym polega lifting przy użyciu nici haczykowych?

Podobnie jak ma to miejsce podczas procesu rewitalizacji nićmi, skóra zostaje pobudzona do działania, fibroblasty zwiększają produkcję kolagenu, a dzięki tym procesom następuje ujędrnienie i pogrubienie tkanek w miejscu implementowanych nici.

Głównym elementem  oddziaływania  na tkankę są „haczyki” umieszczone na każdej z nici. Ich głównym zadaniem jest zakotwiczenie się w tkance, a pod wpływem zaciągnięcia następuje jej uniesienie oraz stabilizacja w nowym położeniu. Nici tworzą coś na kształt rusztowania, na którym podparte są tkanki, dzięki czemu uzyskany efekt jest stabilny i trwały.

Jaki efekt osiąga się po zabiegu?

Efekt liftingu jest widoczny natychmiast po zabiegu. W czasie, kiedy nici ulegają powolnemu rozpuszczeniu, wzdłuż nich tworzą się kolumny z włókien kolagenu i elastyny, które zapewniają właściwe napięcie skóry. Nici haczykowe dają możliwość wykonania pełnego liftingu twarzy, nadania jej właściwego konturu oraz owalu, uniesienia łuków brwiowych, opadających  powiek, korekcji kształtu nos, uniesienia kącików oczu i ust. Nici eliminują również bruzdy nosowo-wargowe oraz zmarszczki.

Czy zabieg przy użyciu nici jest bezpieczny?

Nici NewU spełniają najwyższe wymogi jakości i bezpieczeństwa, posiadają certyfikaty bezpieczeństwa KFDA oraz CE. Materiał, z którego  są wykonane nici jest całkowicie biodegradowalny, po czasie metabolizowany, a następnie usuwany z organizmu.

Do zabiegu stosowane jest jedynie znieczulenie miejscowe.

Ile trwa zabieg i okres rekonwalescencji?

Czas trwania zabiegu jest uzależniony od partii skóry, która podlega zabiegowi. Średni czas wykonywania zabiegu to 30 min – 60 min.
Sam zabieg jest małoinwazyjny, a okres rekonwalescencji krótki i zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia, niewielki obrzęk, lub zasinienie, które mogą utrzymywać się od kilku do kilkunastu dni. Spowodowane jest to ingerencją w głębsze warstwy skóry i naruszeniem jej powłoki. Dolegliwości te szybko ustają, a pacjent po zabiegu może wrócić do swoich aktywności, ograniczając nadmierny wysiłek fizyczny oraz wszelkie zabiegi rozgrzewające.

Dla kogo wskazany jest zabieg przy użyciu nici?

Zabieg liftingujący jest wskazany zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy chcą poprawić kondycje swojej skóry, zredukować bruzdy, unieść policzki, skorygować nos, owal twarzy oraz podnieść łuki brwiowe. 

Zabieg wskazany przy:

  • zaawansowanych oznakach zwiotczenia skóry, 
  • opadającej tkance miękkiej w obrębie brwi lub jej części,
  • nadmiarze tkanki miękkiej w obszarze kości jarzmowo-policzkowej, 
  • deformacji owalu twarzy i żuchwy,
  • hipotrofi tkanki tłuszczowej w okolicach podbródka,
  • zmianie zanikowej skóry,
  • nierównej teksturze skóry i tkanki podskórnej,
  • asymetrii twarzy.
Jakie produkty są dedykowane do zabiegu?

NewU rekomenduje dwa rodzaje nici haczykowych. Nici PDO wykonane z polidioksanonu i PLLA wykonane z kwasu polimlekowego.  O szczegóły zapytaj lekarza.