www.newu.pl Witamy w świecie piękna

Zalecenia po plastyce powiek

Zalecenia po plastyce powiek obejmują m.in. higienę rany po zabiegu i właśnie o tym chcemy Wam dzisiaj napisać. Przeczytajcie czym przemywać ranę i jak przyspieszyć jej gojenie. Przypominamy, że zabiegi podczas naszych szkoleń dla lekarzy wykonujemy urządzeniem medycznym Loktal, które minimalizuje powstanie blizn przerostowych i powikłań pozabiegowych.

zalecenia po plastyce powiek

Zalecenia po plastyce powiek – dlaczego są ważne?

Blefaroplastyka to zabieg chirurgiczny, który wymaga założenia szwów. I tak jak każdy tego typu zabieg wymaga on odpowiedniego podejścia pacjentki do zaleceń pozabiegowych. Pisaliśmy już o tym, jak dbać o ranę po labioplastyce. Teraz czas na plastykę powiek! Na początek musimy jeszcze raz podkreślić, że to od Was Drogie Pacjentki w dużej mierze zależy powodzenie każdego zabiegu, również – a może w szczególności tego chirurgicznego. Zadanie lekarza zaczyna się i kończy na sali, ale reszta jest w Waszej gestii. To kluczowe, żeby przestrzegać wszystkich zaleceń, o których poinformuje Was lekarz. I to Was obowiązek, żeby w razie wątpliwości dopytać lub skonfrontować to, co przeczytaliście wcześniej w internecie.

blefaroplastyka szwy

Zalecenia po blefaroplastyce w skrócie

Pamiętaj, aby do momentu zdjęcia szwów, nie robić makijażu. Może to doprowadzić do powstania stanu zapalnego i zanieczyszczenia rany. Rana po blefaroplastyce nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Należy dbać o zachowanie sterylności — myjemy ranę wyłącznie czystym gazikiem i wodą. Możemy używać Octaniseptu. Rezygnujemy natomiast z żeli do twarzy (na okolice oczu). Nie wycieramy, ani nie pocieramy powiek ręcznikiem. Na czas gojenia się rany korzystaj np. z jednorazowego papieru, albo w ogóle nie przykładaj tam nic — po przejściu pozwól skórze po prostu wyschnąć. Stosuj maści lub inne medykamenty, o których powie Ci lekarz, ale nie kupuj nic na własną rękę, z polecenia koleżanki czy pani z apteki.
zabieg blefaroplastyki

Obrzęki i opuchlizna po operacji powiek

Pierwsze 2-3 dni są najgorsze. Obrzęk i opuchlizna są normalne, pole widzenia będzie ograniczone. Zalecamy stosowanie chłodnych kompresów, które złagodzą ból i opuchliznę. Możesz w tym celu wyjąć kilka kostek lodu, włożyć je do woreczka, a następnie owinąć ręcznikiem. Taki kompres stosujemy przez kilka minut, przykładając go delikatnie w okolice oczu. Zapytaj lekarza, jakie leki przeciwobrzękowe przyjmować, jeśli będzie źle — nie czekaj na ten moment i nie szukaj informacji w internecie. Pytaj u źródła 🙂

Siniaki po operacji plastycznej powiek

Siniaki powstają kilka dni po zabiegu – aby uniknąć nadmiernych zasinień i krwiaków możesz przyjmować witaminę C 1000 na 2-3 tygodnie przed zabiegiem. Pamiętajcie, że rekonwalescencja po blefaroplastyce trwa 7-10 dni. W wyjątkowych przypadkach może trwać 14-15 dni. Każdy zabieg i proces dochodzenia do siebie jest sprawą indywidualną. W tym czasie konieczny jest urlop i stosowanie się do reszty zaleceń, które znajdziecie w naszym artykule oraz bezpłatnym Poradniku po zabiegach.
przewodnik po zabiegach

Ściąganie szwów po blefaroplastyce

Zazwyczaj ściągniecie szwów po blefaroplastyce następuje w 7-8 dobie od zabiegu. Poczujesz ulgę, ale może się okazać, że będziesz potrzebować jeszcze kilka dni na dojście do siebie, bo oczy mogą się jeszcze szybko męczyć. Po ściągnięciu szwów polecamy przemywanie blizny przegotowaną wodą, stosowanie jednorazowych ręczników i natłuszczających maści. Zapytaj lekarza, którą z nich poleca. Możesz delikatnie masować bliznę — początkowo będzie ona wyczuwalna pod skórą, ale po ok. 3 miesiącach powinna się znacznie spłycić.

Udostępnij: