www.newu.pl Witamy w świecie piękna

Nici w medycynie estetycznej

Co wiesz o … to seria wpisów dotyczących oferowanych przez nas produktów, dzięki którym będziecie mogli dowiedzieć się czegoś więcej o ich specyfice, wskazaniach do przeprowadzenia zabiegów, oraz efektach jakie można dzięki nim uzyskać.

Co wiesz o … NICIACH W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ

Do niedawna zabiegi medycyny estetycznej były tematem tabu. Dzisiaj poprawa defektów twarzy i ciała stała się powszechna. Swego czasu nici stosowane były jedynie podczas wykonywania operacji chirurgicznych, natomiast obecnie są one wykorzystywane także w celach upiększających. Najbardziej popularne zabiegi z użyciem nici to zabiegi wykonywane w obrębie twarzy, jednak stosuje się je także do uniesienia innych części ciała, jak pośladki czy też biust.

Ze względu na materiał, wyróżniamy następujące rodzaje nici :

Nici PDO – wykonane z polidioksanonu, syntetycznego włókna, które uzyskuje się w procesie polimeryzacji z otwarciem pierścienia mono-meru p-dioksanonu. W medycynie materiał ten stosowany jest od ponad dwudziestu lat, najczęściej w szwach chirurgicznych i implantach ortopedycznych. Polidioksanon po wprowadzeniu do organizmu wchłania się w ciągu 6 do 8 miesięcy, zwiększając syntezę naturalnego kwasu hialuronowego i pobudzając naturalne procesy lipolizy. Efekty zabiegu utrzymują się przez około 12 miesięcy. Materiał jest bezpieczny dla organizmu. Jego działanie jest skuteczne, a skutki przewidywalne. Ogromną zaletą zabiegu z użyciem nici PDO jest łatwość jego wykonania i korzystna cena produktu.

Nici WHITE PDO – stworzone z białego polidioksanonu. Szczególnie polecane dla pacjentek o jasnej i cienkiej skórze, a także lekarzy, którzy rozpoczynają pracę z implantacją nici. Jasny kolor materiału sprawia, że nawet pomimo zbyt płytkiego wszczepienia, nić nie będzie widoczna przez skórę. Czas wchłaniania, bezpieczeństwo i skuteczność jest taka sama jak w przypadku zastosowania zwykłego PDO.

Nici PLLA – utworzone z kwasu polimlekowego, naturalnie występującego w organizmie człowieka. Jest on całkowicie wchłanialny przez organizm, co oznacza zminimalizowanie wystąpienia powikłań po wykonaniu zabiegu bądź alergii. Po wszczepieniu nici tworzy się tzw. stelaż, który pozwala na oparcie tkanek, dając tym samym natychmiastowy efekt liftingu, a po czasie także ujędrnienia i zagęszczenia skóry, przy implantacji nici w okolice twarzy poprawę jej konturu. Czas rozkładu nici  to około 12 miesięcy, natomiast efekty zabiegu utrzymują się przez okres 18 miesięcy.

Nici P(LA/CL) – wykonane z polikaprolaktonu i kwasu polimlekowego. Kwas polimlekowy używany jest do zmniejszenia oznak starzenia skóry, ujędrnienia jej wiotkich powierzchni oraz korekty obszarów z zanikiem tkanki tłuszczowej. Kwas ma za zadanie pobudzić fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, poprzez wywołanie stanu zapalnego w skórze. Polikaporplakton stosowany jest jako wypełniacz skórny, który koryguje zmarszczki statyczne, fałdy i pobudza produkcje kolagenu, opóźniając tym samym naturalny proces starzenia. Czas rozpuszczenia nici wynosi do 24 miesięcy.

Ze względu na zastosowanie, nici możemy podzielić na :

Nici rewitalizujące – zagęszczają skórę i pobudzają ją do produkcji kolagenu.

Nici wypełniające – wypełniają bruzdy i głębokie zmarszczki, korygują daną partie twarzy, bądź ciała.

Nici liftingujące – unoszą opadłą z biegiem czasu tkankę, a wśród nich wyróżnia się nici z haczykami i nici ze stożkami.

Nici liftingujące z haczykami, potocznie nazywane nićmi haczykowymi lub nićmi haczykowatymi, oprócz uniesienia tkanki, podrażniają skórę, stymulując ją do produkcji kolagenu i elastyny.

Nici liftingujące ze stożkami, dzięki małym wypustkom zagnieżdżają się w tkance napinając i podnosząc tym samym zwiotczałą skórę.

Kolejnym podziałem jest podział ze względu na strukturę nici, a wśród nich znajdą się :

Nici gładkie – nici proste lub skręcone, bez uwypukleń.

Nici nacinane – nici liftingujące, posiadające haczyki, utworzone poprzez nacięcie nici.

Nici wypełniające – nici ciasno skręcone, po ich wprowadzeniu pod tkankę ulegają lekkiemu rozprężeniu.

Nici tłoczone – nici liftingujące z haczykami, utworzonymi metodą formowania, nić wymodelowana w ten sposób jest znacznie grubsza, powoduje mniejszą traumatyzacje tkanki i daje najmocniejszy efekt liftingu.

Niewątpliwą zaletą zabiegów z użyciem nici wchłanialnych jest krótki czas zabiegu i okres rekonwalescencji oraz niemalże natychmiastowy efekt, dlatego niekiedy lifting przy ich użyciu nazywa się  „liftingiem w porze lunchu”. Zabieg poprzedzony jest zastosowaniem znieczulenia miejscowego w postaci kremu, maści lub też zastrzyku. Oczekiwany efekt widoczny jest po około 30 dniach, po wygojeniu skóry oraz jej tzw. „ułożeniu”. W okresie gojenia należy ograniczyć intensywność mimiki, by zapobiec przemieszczeniu się nici, a także unikać treningów i zabiegów, które będą ingerowały w podrażniony obszar skóry.

W przeciwieństwie do złotych nici syntetycznych, nowoczesne nici z czasem ulegają rozpuszczeniu, co uwzględniając naturalną zmianę ciała i kształtu twarzy, nie doprowadza do późniejszej deformacji tych obszarów, a także do przemieszczenia się nici.

Aplikacja nici to nieinwazyjny sposób na przywrócenie młodzieńczego wyglądu, jednak musimy pamiętać o tym, że tego typu zabiegi powinny być wykonywane przez lekarza, który posiada ku temu odpowiednie kwalifikacje, bowiem ich prawidłowe wykonanie wymaga odpowiedniej precyzji.

Chcesz wiedzieć więcej ?

Odwiedź nasze profile !

Facebook : https://www.facebook.com/FirmaNewU

Instagram : https://www.instagram.com/newu.pl/

Udostępnij:
Może Ci się również spodobać