www.newu.pl Witamy w świecie piękna

Na Blogu

Mała blizna po zabiegu – skalpel czy radiochirurgia?

12.01.2022
Co zrobić, żeby blizna po zabiegu była mała? Zapisać się na zabieg skalpelem czy radiochirurgią? Jakie znaczenie dla szybszego wygojenia rany ma postępowanie po zabiegu? Dzisiaj właśnie o tym!

Szkolenia NewU. Podsumowanie 2021 roku

27.12.2021
Szkolenia NewU, czyli wiedza i zabiegi z medycyny estetycznej, ginekologii oraz blefaroplastyki w asyście lekarzy, będących naszymi trenerami. Czas na podsumowanie minionego roku – dla tych, którzy nie śledzą naszych poczynań, niech będzie to okazja do zapoznania się z działalnością NewU skierowaną do lekarzy i pacjentów.

Nici liftingujące – powikłania, łączenie z innymi zabiegami

18.12.2021
Nici liftingujące – powikłania, łączenie z innymi zabiegami, czyli co może pójść nie tak i skąd pacjent ma wiedzieć, że dzieje się coś niepokojącego? Zachęcamy do przeczytania drugiej części rozmowy z doktorem Michałem Rożalskim.

Nici liftingujące – wskazania, hiperkorekcja, zalecenia po

17.12.2021
Nici liftingujące – wskazania, hiperkorekcja, zalecenia po, higiena twarzy. Czego nie robić, żeby nie dopuścić do powikłań? Posłuchajcie – lub przeczytajcie tutaj naszą rozmowę z doktorem Michałem Rożalskim, który na co dzień pracuje w Klinice Ambroziak. Pan doktor jest naszym Trenerem z zakresu technik implantacji nici NewU Thread Series na poziomie Master Class.

Ginekologia estetyczna

08.11.2021
Ginekologia estetyczna, określana także jako plastyczna, pomaga nie tylko odzyskać pewność siebie, ale przede wszystkim poprawić codzienne funkcjonowanie i zwiększyć satysfakcję seksualną. Za pojęciem ginekologia estetyczna kryje się wiele zabiegów, o których piszemy w dalszej części artykułu. Przeczytajcie, z jakimi problemami mierzy się wiele kobiet, o czym, się nie mówi i jak temu zaradzić!

Labioplastyka – co to jest?

03.11.2021
Labioplastyka to ratunek dla kobiet, których wargi sromowe są przerośnięte, asymetryczne lub uległy deformacji. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko względy estetyczne mają tu znaczenie. Labioplastyka pomaga kobietom normalnie funkcjonować, zapomnieć o bólu, wstydzie i nawracających infekcjach intymnych.

Zalecenia po plastyce powiek

25.10.2021
Zalecenia po plastyce powiek obejmują m.in. higienę rany po zabiegu i właśnie o tym chcemy Wam dzisiaj napisać. Przeczytajcie czym przemywać ranę i jak przyspieszyć jej gojenie. Przypominamy, że zabiegi podczas naszych szkoleń dla lekarzy wykonujemy urządzeniem medycznym Loktal, które minimalizuje powstanie blizn przerostowych i powikłań pozabiegowych.

Zabieg na opadające powieki. Blefaroplastyka 

18.10.2021
Zabieg na opadające powieki, czyli blefaroplastyka, to nie tylko kwestia estetyki, ale też sprawnego funkcjonowania narządu wzroku. Wiecie, że to jeden z najpopularniejszych zabiegów w chirurgii okuloplastycznej? Przeczytajcie o skutecznym zabiegu na opadające powieki, którego nie trzeba powtarzać dla uzyskania efektu.

Nietrzymanie moczu po porodzie

11.10.2021
Nietrzymanie moczu po porodzie to problem wielu kobiet, choć niewiele z nich o tym mówi. No bo z kim porozmawiać o dolegliwości, która wzbudza w nas tyle wstydu? Przeczytajcie o wysiłkowym nietrzymaniu moczu po porodzie – i nie tylko. Jak sobie z nim radzić, do kogo się zgłosić i jak go leczyć?

Czy opryszczka jest przeciwwskazaniem do zabiegu?

07.10.2021
Czy opryszczka jest przeciwwskazaniem do zabiegu? Wczesna jesień oznacza zazwyczaj przeziębienie, wspomnianą opryszczkę czy infekcję zatok. Czy są one przeciwwskazaniem do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej? Na Instagramie @Ponitcedopiekna zrobiliśmy mały quiz, żeby sprawdzić Waszą wiedzę na ten temat – sprawdźcie, jakie pojawiły się odpowiedzi! Lektura obowiązkowa dla każdego, kto ma w tym temacie wątpliwości.

Czy pochwa się starzeje?

28.09.2021
Czy pochwa się starzeje? To pytanie mogłaby zadać mała dziewczynka, tymczasem nawet ta duża miałaby problem, żeby na nie odpowiedzieć. Przeczytajcie o zabiegu rewitalizacji pochwy – kto może z niego skorzystać, czy jest bolesny i jakie są jego efekty?

Jak dbać o ranę po labioplastyce?

22.09.2021
Dotykać, nie dotykać? Myć wodą czy stosować tylko polecane specyfiki? Przeczytajcie o higienie rany po zabiegu labioplastyki – z doświadczenia wiemy, że to wcale nie taki oczywisty temat. Jeśli planujesz plastykę warg sromowych, to lektura obowiązkowa!

Da:all Dermal fill- naturalny wypełniacz zmarszczek

17.08.2021
Da:all Dermal fill to naturalny wypełniacz zmarszczek, złożony w 100% z kwasu hialuronowego. Jeśli myślisz o wypełnieniu zmarszczek, ale do tej pory jakoś nie miałaś zaufania do wypełniaczy, to Da:all jest idealny dla Ciebie! Przeczytaj, na czym polega jego fenomen.

Radiofrekwencja mikroigłowa Loktal

05.08.2021
Radiofrekwencja mikroigłowa wykonywana urządzeniem Loktal, to przełom w podejściu do rewitalizacji i odmładzania twarzy oraz ciała. Przeczytajcie, na czym polega zabieg i czym różni się radiofrekwencja Loktala od technologii lasera.

Przerost warg sromowych

29.07.2021
Przerost warg sromowych to nie tylko kwestie estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne. To utrudnia życie, powoduje ból i obniża pewność siebie kobiet. Przeczytajcie o tym, jak poprawiamy komfort życia naszych pacjentek z przerostem warg sromowych.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

21.07.2021
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to od lat bardzo popularny temat. I chociaż tak wiele się o nim mówi, to nadal nie wiemy wszystkiego. My, czyli pacjenci. Przeczytajcie więcej na temat wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego!

Rozpuszczanie kwasu hialuronowego

15.07.2021
Rozpuszczanie kwasu hialuronowego to zabieg, który determinują różne czynniki. Czasem estetyczne – kiedy pacjentka nie jest zadowolona np. z powiększenia ust kwasem hialuronowym, a czasem poważniejsze, takie jak alergia, czy źle podany preparat. Przeczytajcie, czym jest hialuronidaza.

Praca

09.07.2021

Niechirurgiczna korekta nosa

08.07.2021
Niechirurgiczna korekta nosa, inaczej korekta za pomocą nici PDO, to bardzo popularny i bezpieczny sposób na poprawienie kształtu nosa. Polecana jest jako alternatywa dla metod inwazyjnych, czyli operacji nosa. Przeczytaj, jak wygląda zabieg i ile utrzymują się jego efekty!

Okiem pacjentki: rozstępy na piersiach

28.06.2021
Rozstępy na piersiach miałam już od gimnazjum. Próbowałam wszystkiego i wszystko było na nic – mówi nasza pacjentka Kasia, której nazwiska nie zdradzamy, ponieważ chce pozostać anonimowa. Tym samym zapraszamy na pierwszy artykuł z cyklu Okiem pacjentki i przytaczamy historie, którymi chcecie się dzielić z innymi kobietami.

Darmowy e-book dla mam

16.06.2021
Darmowy e-book dla mam porusza tematy tabu związane z byciem mamą. Powstał pod patronatem merytorycznym dr n.med. M. Uchman-Musielak. Pobierz bezpłatnie!

Plastyka blizny po cc

16.06.2021
Plastyka blizny po cc to jeden z wykonywanych przez nas zabiegów. Blizna po cesarskim cięciu jest pamiątką po porodzie, ale nie wszystkie z nas chcą, by była ona widoczna. Przeczytaj,  jak usunąć bliznę po cc, jak przygotować się do zabiegu i kiedy pojawią się efekty.

Nici liftingujące powikłania

10.05.2021
Nici liftingujące a powikłania - przeczytaj o naszych doświadczeniach, związanych z tym tematem. Nici liftingujące stanowią rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej pacjentów. To dobra alternatywa dla botoksu i kwasu hialuronowego. Przy okazji zabiegu pojawia się jednak pytanie: czy to bezpieczne?

Co wyróżnia NewU ?

30.04.2021
Dowiedz się więcej o naszej firmie! Przeczytaj, dlaczego warto nam zaufać.

Modelowanie twarzy nićmi

03.02.2021
Czy wiesz, że nici stosowane były w kardiochirurgii, a obecnie wykorzystuje się je również w medycynie estetycznej? Są bezpieczne i mają szerokie zastosowanie, chętnie korzystają z nich pacjentki, które unikają botoksu czy wypełniaczy. Przeczytaj, gdzie można je stosować i z czego są wykonane!

Lift Strong i Perły Dermatologii Estetycznej 2020

20.10.2020