Zmarszczki mimiczne - tysiąc uśmiechów zapisanych na twarzy

Proces starzenia się skóry związany jest z postępującym nieuchronnie wraz z wiekiem starzeniem się całego organizmu człowieka. Jednym z objawów starzenia się skóry jest właśnie pojawianie się zmarszczek. Pierwsze z nich możemy zaobserwować już między 25 a 30 rokiem życia. Zwykle na początku widoczne są linie wokół oczu, na czole oraz między nosem a ustami. Ich powstawanie związane jest z pracą mięśni i częstym powtarzaniem grymasów mimicznych, stąd nazwa tych linii: zmarszczki mimiczne.

Bezpiecznym i niezwykle skutecznym sposobem likwidowania zmarszczek mimicznych jest podawanie w tę okolicę toksyny botulinowej. Toksyna botulinowa blokuje pracę mięśni poddanych jej działaniu dzięki czemu skóra w danym obszarze mniej pracuje a zmarszczki ulegają rozprostowaniu. Niektórzy pacjenci obawiają się jednak, że efekt może być zbyt mocny i nienaturalny. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla nich są zabiegi z zastosowaniem nici PDO. Nici skutecznie spowalniają mimikę, nie blokując jej całkowicie a przez pobudzenie mechanizmów samoregeneracji skóry w wyraźny sposób spłycają istniejące zmarszczki. 

Jako leczenie uzupełniające, w przypadku  utrwalonych zmarszczek zalecane jest podanie w tę okolicę kwasu hialuronowego, co pozwala na osiągnięcie znakomitych rezultatów. Nie tylko nawilża delikatną okolicę i wypełnia istniejące zmarszczki, ale także opóźnia powstawanie nowych. Efekty zabiegów utrzymują się około 12 miesięcy. 

Wspaniałym dopełnieniem zabiegów z zastosowaniem nici PDO  lub toksyny botulinowej jest mezoterapia igłowa usieciowanym kwasem hialuronowym, który niezwykle skutecznie nawilża i ujędrnia osłabioną skórę. Już jeden zabieg przynosi spektakularne efekty, a wykonanie serii trzech zabiegów pozwala cieszyć się nawilżoną i jędrną skórą aż przez 6 miesięcy. 

Dla osób, które chcą uniknąć iniekcji zalecany jest nieinwazyjny i bezbolesny zabieg z użyciem fal radiowych . Poprawiają one jędrność oraz gęstość skóry bez konieczności korzystania z medycyny estetycznej. Efekty widoczne są już po jednym zabiegu, jednak dla uzyskania pełnych rezultatów zaleca się serię kilku zabiegów.

Doskonałym sposobem na spłycenie zmarszczek jest także mezoterapia bezigłowa lub mikroigłowa. To doskonała alternatywa dla mezoterapii igłowej dla tych pacjentów, którzy mają obawy przed iniekcją lub nie mogą sobie pozwolić na nawet krótki okres rekonwalescencji. W przypadku mezoterapii bez lub mikroigłowej najlepsze efekty uzyskuje się po wykonaniu serii zabiegów np. 10 sesji.

Zmarszczki ulegną spłyceniu po wykonaniu specjalnego peelingu medycznego. Działa on nieporównywalnie głębiej od peelingu, który zazwyczaj wykonujemy w domu. Usuwa martwy naskórek, rozjaśnia a nawet całkowicie eliminuje przebarwienia oraz w zależności od swojego składu ? działa antybakteryjnie, zmniejsza przetłuszczanie się skóry, czy łagodząco. 

Polecamy również zabiegi z serii Nantes, np. zabieg NANO AQUA+ lifting. Łączy on działanie liftingujące z głębokim odżywieniem. Poprawia jędrność skóry, jej napięcie i koloryt. Zabiegi z tej serii można łączyć z innymi zabiegami kosmetologicznymi lub z zakresu medycyny estetycznej.